Prečo sa obrátiť na interiérového dizajnéra?

Moderná doba je rýchla, hektická a mnohí z nás trávia svoj život v neustálom kolotoči svojich dennodenných povinností čo zvyšuje nároky na dosiahnutie max. ergonómie a efektivity prostredia, v ktorom sa pohybujeme. So vstupom nových materiálov, trendov a moderných technológií do všetkých oblastí nášho života, otvárajú sa nové obzory aj vo svete dizajnu, čo každému z nás umožňuje vytvoriť vo svojom okolí priestor, v ktorom sa cítime príjemne či už počas práce, alebo pri zaslúženom odpočinku.

Je preto prirodzená naša túžba po zmene, ktorá začína pri drobných úpravách obytného zariadenia, farebných dekorov stien, prerastá do väčších rekonštrukcií nášho bývania, či plánovania toho nového.

Tak ako orientácia v každej profesii nie je jednoduchá, aj dynamický svet dizajnu sa môže zdať pre mnohých z nás na prvý pohľad neprehľadný, chaotický, neznámy či dokonca úplne cudzí. Problém mnohokrát nastáva už v momente, keď prídete do prvého obchodu a ohúri vás to nespočetné množstvo produktov. Vtedy prvý krát odchádzate od predajcu s ťažkou hlavou a každá ďalšia návšteva akéhokoľvek predajcu Vám miesto očakávaného vyjasnenia spôsobuje len väčšie a väčšie starosti.

Nezúfajte! Tak ako je každý človek originálnou bytosťou s vlastnými pocitmi a vrodenou  individualitou, určite aj Vy viete čo sa Vám páči a k čomu inklinujete, v akom prostredí sa cítite príjemne a kde Vám naopak naskakuje husia koža… 😊. A to je niečo, s čím si vie dať dobrý interiérový dizajnér rady a odbremeniť Vás od Vašich starostí.

Dobrý interiérový dizajnér, alebo interiérový návrhár je totiž tá správna osoba, na ktorú sa môžete v danej veci obrátiť s dôverou. Je to presne tá osoba, ktorá Vám rada poradí, pomôže s návrhom, výberom správnych produktov a materiálov a rada za vás aj všetko zariadi. Od vytvorenia návrhu až po odovzdanie kľúčov zrekonštruovaného priestoru. Má široký prehľad v trendoch, materiáloch a dokonca aj v technológiách. Pozná pracovné a prevádzkové procesy, má široký rozhľad v produktoch a vie, čo je realizovateľné, čo nie, kde ľudia  robia pri zariaďovaní svojich domácností najčastejšie chyby i to, ako sa ich vyvarovať.

Obávate sa, že interiérový dizajnér urobí návrh, ktorý sa Vám nebude páčiť?

Takéto obavy môžete smelo pustiť z hlavy. Správny interiérový dizajnér od prvej chvíle pracuje s ideou a názorom klienta. Správny interiérový dizajnér musí dokonca vedieť čítať medzi riadkami, keďže nie každý z nás je povaha zdieľna a otvorená. Preto pred tým, ako začne výsledné dielo tvoriť, absolvuje s Vami ako klientom krátky rozhovor, obhliadku priestoru, odbornú konzultáciu, pri ktorej zistí, čo sa Vám páči, a čo nie. Je dobrým poslucháčom, a je dôležité, aby ste mu zverili svoje potreby, pohnútky, svoje ciele či svoje obavy. V takto vytvorenom priestore totiž nebude bývať interiérový dizajnér, ale Vy. Spoločnými silami tak dosahujeme želaného výsledku.

Mojim cieľom je v pozícii interiérového dizajnéra tvoriť v spolupráci s Vami profesionálnou cestou priestory, ktoré sú nielen krásne, ale aj praktické zároveň, uspôsobené na mieru pre Váš život tak, aby Vás ich dizajn neobmedzoval, ale hladil a rozmaznával.

Takže nebojte sa, a zverte sa do mojich rúk!